Bilgiler klavyeden itibaren koruma altında

Microsoft’un donanım birimi tarafından geliştirilen ve kablosuz teknolojiyi destekleyen klavyeler AES (Gelişmiş Şifreleme Standardı) kullanarak iletişim bilgilerini korumaya yardımcı oluyor.

YAZILIM Hit: 1197 / Yorum: 0 / 11 Temmuz 2017 17:33
Bilgiler klavyeden itibaren koruma altında
-A +A

 AES, bilgisayar veya diğer aygıtlara iletilmeden önce tuş vuruşlarını şifreliyor. AES; elektronik verilerin şifrelenmesine yönelik National Institute of Standards and Technology (NIST) tarafından 2001'de oluşturulan bir spesifikasyon olarak, ABD hükümeti ve diğer ülkeler tarafından gizli veri ve bilgilerin korunması için kullanılıyor. Buna karşılık, uygun güvenlik önlemleri alınmazsa, siber hırsızlar tuş vuruşlarını takip ederek şifrelere, kredi kartı numaralarına ve diğer önemli bilgilere erişebiliyor. Kötü niyetli saldırganların klavyelerdeki gizli AES şifreleme anahtarına erişmesini önlemek için, klavyeye ve alıcıya fabrikada yüklendikten sonra anahtara erişimi engelleyen bir bellenim ekleniyor.

Microsoft AES klavyeler, daha sofistike saldırıları önlemek için her bir iletim için rastgele veri oluşturma ve tanımlayıcılar kullanıyor. Microsoft’un son yıllarda üretilen ve kutusunun üzerinde asma kilit logosu bulunan Sculpt Ergonomic Desktop, Comfort Desktop 5050, Wireless Desktop 3050, Wireless Desktop 2000, Wireless Desktop 900, Wireless Desktop 850 ve All-in-One Media Keyboard gibi kablosuz klavyelerinde modellerinde AES şifreleme teknolojisi kullanılıyor.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
2012 Teknolojiden Haber tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti