Sonatrach’ın teknoloji ortağı Netaş oldu

Netaş, “Türkiye’nin ve bölgenin 1 numaralı sistem entegratörü olma” vizyonu ile uluslararası faaliyetlerini artırarak devam ettiriyor.

YAZILIM Hit: 2140 / Yorum: 0 / 19 Aralık 2016 13:16
Sonatrach’ın teknoloji ortağı Netaş oldu
-A +A

Bu kapsamda şirket, Cezayir’in birinci, dünyanın ise 11’inci büyük petrol şirketi Sonatrach’a yeni nesil teknoloji çözüm ve servisleri sunacak. Cezayir gayrisafi milli hasılasının yüzde 30’unu üreten, devlet iştiraki olan kamu kurumu Sonatrach’ın 2005 yılında başlattığı veri merkezi projesinin 3. fazını kapsayan ve iki yıl içerisinde tamamlanması hedeflenen proje çerçevesinde 5 ayrı şehirde toplam 6 veri merkezinin tasarlanması, kurulması ve devreye alınması gerçekleştirilecek. 44,2 milyon dolar tutarındaki projede, ilk 2 fazda kurulmuş 2 veri merkezi, yeni kurulacak 6 merkeze aktarılacak. Bu proje ile Sonatrach, tüm birimleri ile her türlü bilişim hizmetini yeni nesil bulut yapısında 33 bin kullanıcısına sunabilecek, tam yedeklilik sağlanacak ve tüm bu hizmetler tek elden yönetilecek. Netaş CEO’su C. Müjdat Altay, şunları söyledi:

“Amacımız yurtdışı çalışmalarımızla Türkiye’nin yüksek teknoloji ihracatı hedefine katkı sağlamak. Sonatrach’ın dijital dönüşümü, Netaş’ın sağlayacağı yüksel teknoloji çözüm ve servisleri konusunda örnek oluşturacak bir proje. Bu kapsamda, Sonatrach’ın 2005 yılında başlattığı veri merkezi projesinin 3. fazını gerçekleştirecek, bu dev firmaya bilgi güvenliği ve fark edilir bir verimlilik kazandıracağız. Odak pazarlarımızda büyümeye devam ederken, bölge ülkelerinde de faaliyet göstermeyi hedefliyoruz.” 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
2012 Teknolojiden Haber tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti