Lumia a ait ilk fotoğraf!

Lumia a ait ilk fotoğraf!

Finlandiyalı cep telefonu üreticisi Nokia, ABD piyasasındaki rekabette yeni kozu olacak Lumia 928’e ait ilk fotoğrafı internette  yayımladı. Fotoğrafta, cihazın adı verilmese de Lumia 928 olduğu belirtildi.

Engadget sitesinin haberine göre, ilk görüntüsünde kamera özelliği öne çıkarılan telefon, birçok Nokia modelinde olduğu gibi fotoğraf ve video çekim teknolojisiyle rakiplerinden farklılaşmayı amaçlıyor.

Carl Zeiss lense sahip olacak Lumia 928, Nokia’nın hareket halinde net görüntü elde edilmesini sağlayan PuriView ve optik görüntü sabitleme teknolojisini bulunduracak. Kısaca, hareket halinde olsanız veya hareketli nesneleri çekiyor olsanız bile net görüntü elde edecek, düşük ışıklı ortamlarda yeterli aydınlıkta fotoğraf çekebileceksiniz.

Lumia 920’en daha keskin köşelere sahip olduğu dikkat çeken Lumia 928, ZDnet’in verdiği bilgiye göre daha ince ve hafif de olacak. 11.4 cm (4,5 inç) ekran genişliğine sahip olacak Lumia 928, LCD yerine OLED ekran bulunduracak.

PROMOSYON GÜÇLENECEK
Nokia, gelişmekte olan piyasalarda güç kazanmak için birçok ucuz akıllı telefon üretmesinin yanı sıra, yüksek bütçeli telefonlarının da promosyonunu artıracak.

Nokia CEO’su Stephen Elop, geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada, yazılım alanındaki ortakları Microsoft ile Lumia’nın küresel çaptaki promosyon çalışmalarına yapılacak yatırımın artırılacağını belirtmişti. Elop, yapılacak yatırım ile ABD piyasasında daha fazla güç kazanmak istediklerini ifade etmişti.

Lumia 928’in teknik özellikleri hakkında henüz detaylı bilgi verilmiş değil. Telefonun, bu ay içinde ABD’de, ardından dünya piyasalarında satışa sunulması bekleniyor.

Nokia’nın Lumia 928’i duyurduğu sayfaya bakmak için:

http://www.nokia.com/us-en/lumia928

Diğer Yazılarımız