Mac Mini’deki Sorunun Sebebi Intel Çıktı

Mac Mini’deki Sorunun Sebebi Intel Çıktı

Grafik işlemcisi geliştirmenin zorluğu bilinen bir gerçek. Bu yüzden yıllardır bu konuda tecrubesi olan Nvidia ve ATI/AMD’nin bileği bükülmüyor. Tabi grafik işlemci üretmek kadar onun sürücüleri de ayrı birzorluk.

Nvidia ve AMD’de sürücülerini neredeyse ayda bir güncel tutarak, grafikişlemcilerini sorunsuz bir şekilde çalıştırmayı ve kullanıcılarına maksimumperformans vermeyi vaad ediyor.

Giriş seviyesi grafik kartlarına rakip olmayı hedefleyen Intel, işlemciiçerisindeki dahili grafik birimini pek çok modelde kullanıyor. GeneldeWindows ailesi için optimize edilen sürücüler, Mac OS X’te bir problemi ortaya çıkardığı görüldü.

Mac Mini kullanıcıları HDMI üzerinden bağlanan TV ya da monitörlerdetitreme sorunu yaşayan kullanıcıların sayısı arttıkça Apple sorunun nereden kaynaklandığını aramaya başladı. Tüm kullanıcıları ve Apple’ı rahatlatan açıklama Intel’den geldi.

Intel’den yapılan açıklamada HD Graphics 4000 ünitesinden sorunun kaynaklandığını ve donanımsal bir sorunun olmadığı, Apple ile beraber yapılacak çalışmalarla beraber yeni grafik sürücüsüyle sorunun giderileceği bilgisini verdi.

Şimdilik DisplayPort ve Thunderbolt üzerinden yapılan bağlantılarda herhangi bir sorunun olmadığı belirtiliyor. HDMI kullanacak olan ve sorun yaşayanlar için şimdilik tek çare yeni sürücüyü beklemek.

Diğer Yazılarımız