Nokia, Windows Phone’nun Yeni Sürümü (8.1) İle Birlikte Üç Lumia Akıllı Telefon Tanıttı

Nokia, Windows Phone’nun Yeni Sürümü (8.1) İle Birlikte Üç Lumia Akıllı Telefon Tanıttı

Nokia, Microsoft’un Build 2014 konferansında Windows Phone 8.1 işletim sistemli üç Lumia akıllı telefonunu ve Nokia’ya özel bir dizi özelliği tanıttı. Nokia, test süreci ve iş ortağı onaylarının ardından Windows Phone 8.1 işletim sisteminin kablosuz ağlar üzerinden güncelleme yöntemiyle bu yaz tüm Lumia Windows Phone 8 portföyü için geçerli olmasının planlandığını duyurdu.

Windows Phone 8 işletim sistemli tüm Lumia serisine kablosuz aglar üzerinden , Lumia Cyan adlı bir güncelleme ulaşacak; bu güncelleme, Windows Phone 8.1 ile eşsiz Lumia özelliklerini tek güncelleme paketinde birleştirecek.

Windows Phone 8.1 heyecan verici yeni özellikler getirecek – bunların arasında daha fazla canlı kutucuk ile bir bakışta birçok yeni detay yakalamak, hızlı Word Flow klavye ve kullanıcıların temel kullanım ihtiyaçlarına (Bluetooth, WLAN, Bildirimler vb.) daha hızlı ulaşmasını sağlayan Action Center var.

Nokia Cihazlar ve Servisler Başkan Yardımcısı Stephen Elop, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Bugün, Windows Phone 8.1 işletim sistemli üç çarpıcı cihaz aracılığıyla kullanıcılara Lumia’nın ve Microsoft’un en iyi taraflarını tanıtıyoruz. Microsoft’un yeni geliştirmelerine ek olarak, Nokia, kullanıcılara mükemmel bir görüntüleme deneyimi, harika bir tasarım ve daha iyi iş telefonları sunuyor. Kullanıcıların mevcut  Lumia cihazlarına da muhteşem Windows Phone 8.1 güncellemelerini getirmekten de çok mutluyuz.”

Kullanıcılar Lumia’nın Windows Phone 8.1 özelliğiyle sevdiği her şeye daha fazla yaklaşıyor

Windows Phone 8.1 bu yazdan itibaren Lumia Windows Phone 8 kullanıcılarına, muhteşem Lumia deneyimleriyle birlikte, Lumia Cyan adlı kablosuz ağlar üzerinden güncelleme aracılığıyla sunulacak. Windows Phone 8.1 canlı kutucuklar aracılığıyla bir bakışta daha fazla detay yakalamaya imkan tanıyor, Action Center ile kolay bir dokunuşla önemli bildirimlere geçilebiliyor, Word Flow ile bağlanma ve yazma için daha hızlı yollar sunuyor ve Cortana (ilk olarak ABD’de kullanıma sunulacak) adlı özel ve proaktif bir sanal asistanla tanıştırıyor. Bunlara ek olarak, Windows Phone 8.1 girişim paketi, mevcut Lumia Windows Phone 8 cihazlarının daha iyi iş telefonları haline dönüşmesini sağlıyor.

Windows Phone 8.1 kablosuz güncellemesine eşlik eden yeni eşsiz Lumia deneyimleri de Nokia’nın görüntülemedeki liderliğini daha ileri taşıyor. Bunların arasında film rulosu ve Creative Studio’ya gelen zenginleştirmeler kadar, sosyal ağlarda öyküleri video slaytları olarak paylaşmaya imkan tanıyan gelişmiş Nokia Storyteller uygulaması da var.

Yeni Lumia akıllı telefonları, Microsoft ile Lumia’nın en iyi yönlerini bir araya getiriyor

Nokia Lumia 930, Windows Phone 8.1’i en iyi ifade eden amiral gemisi ve şu özellikleri taşıyor:

ZEISS lensler barındıran 20 megapiksel PureView kamera ile geliştirilmiş Rich Recording teknolojisi, Living Images yeniliğiyle birlikte kusursuz bir video ve görüntüleme deneyimi yaşatıyor.

Şık metal ve canlı polikarbonat ile birleşen çarpıcı tasarım; 5 inç bir ClearBlack ekran ile parlak günışığında bile Vyclone, Netflix ve Xbox* videolarını eşsiz netlikte izlemeyi sağlıyor.

Güçlü bir 2.2GHz Snapdragon dört-çekirdek işlemci, uygulamalar, oyunlar, internetin yanı sıra OneDrive ve Microsoft Office gibi entegre Microsoft servisleri vb. içerikleri daha etkin kullanmayı sağlıyor.

Nokia Lumia 930, 2014’ün 3. Çeyreğinde Türkiye’de Satışa Sunulacaktır

Nokia Lumia 630 ile Nokia Lumia 635, mükemmel bir Windows Phone 8.1 deneyimini uygun fiyatla sunuyor ve kullanıcılara şunları getiriyor:

Word Flow ile WhatsApp, WeChat gibi sosyal uygulamalar daha hızlı erişim deneyimi sunan bir Snapdragon dört çekirdek işlemci.

Değiştirilebilir kapaklarla rengarenk bir tasarım, zengin uygulamalar, aralarında Asphalt 8’in de olduğu oyunlar ve Vimeo ile daha muhteşem bir eğlence deneyimi sunan ve 4.5 inç ClearBlack ekran ile geliyor.

3G tek SIM donanımlı Lumia 630, 3G çift SIM’li Lumia 630 ve 4G/LTE hızlı Lumia 635 ile üç modelle daha fazla seçenek sunuyor.

Bing Health ve Fitness ile SensorCore, Microsoft Office, Nokia Camera, ücretsiz Nokia MixRadio servisi ve HERE’den ücretsiz global haritaların ve navigasyonun dahil olduğu, kullanıcılara zaman ve para kazandıran yüksek teknoloji Lumia akıllı telefonlarda sunulan deneyimlerin aynısını sunuyor.

Kazanan bir üçüncü ekosistem oluşturmak

Nokia Lumia, güncellenmiş bir Imaging SDK 1.2 Beta’yı tanıtarak geliştiricilerin yeni nesil görüntüleme uygulamalarını kolaylaştırıyor. Bugünden itibaren developer.nokia.com/imaging üzerinden paylaşılacaktır.

En yeni Imaging SDK, Windows Phone 8.1 ve diğer Windows cihazları için önde gelen görüntü işleme becerileri ve filtre efektlerinin bir kombinasyonundan oluşuyor. Nokia ayrıca yeni SensorCore SDK’nın genel tanıtımı yapılmadan önce seçili ortaklarla test aşamasında kullanıldığını duyurdu.

Diğer Yazılarımız