NSS Labs, Trend Micro Deep Discovery’nin liderliğini ilan etti

NSS Labs, Trend Micro Deep Discovery’nin liderliğini ilan etti

Güvenlik yazılımları ve çözümlerinde dünya lideri Trend Micro’nun Deep Discovery çözümü, NSS Labs Güvenlik Sızıntısı Testi’nde en yüksek notu alarak en başarılı ürün seçildi. NSS Labs, dünya çapındaki altı büyük güvenlik şirketinin yazılımlarını, yanlış alarm üretmeme, veri sızıntısı önleme ve zararlı yazılım yakalama oranı gibi kıstaslar üzerinden değerlendirdi. Trend Micro Deep Discovery çözümünün, NSS Güvenlik Değer Haritası (NSS Security Value Map) ve Karşılaştırmalı Analiz raporlarında toplam sahip olma maliyeti konusunda da en iyi değerlerden birine sahip olduğu ispatlandı.

Trend Micro Deep Discovery e-posta kaynaklı oltalama saldırılarını yüzde 100 başarıyla yakalıyor

Gelişmiş güvenlik tehditleri ve hedefli saldırılar artmaya devam ettikçe, NSS Labs raporları gibi bağımsız araştırmalar Deep Discovery’nin tehdit algılamada en iyi ve en düşük maliyetli çözümlerden biri olduğunu gözler önüne seriyor. Testte elde ettiği yüzde 99.1’lik koruma puanıyla “tavsiye edilen” ünvanını almaya hak kazanan Deep Discovery, e-posta kaynaklı oltalama saldırılarını yakalamada da yüzde 100 başarı oranını elde etti. Ürün aynı zamanda sıfır yanlış alarm performanıyla da göz doldurdu.

En Etkin Koruma, En Düşük Maliyet

Trend Micro’nun tek bir ürünüyle elde ettiği bu üstün başarının yanı sıra, maliyet konusunda da büyük faydalar sağlıyor. Deep Discovery, kendi test grubundaki diğer ürünlerin fiyat ortalamasından yüzde 25 daha az maliyetli olması ile de öne çıkıyor.

2012 yılında piyasaya sunulan Deep Discovery çözümü, hem dünyada hem de Türkiye’de üretim, kamu, finans ve iletişim gibi alanda faaliyet gösteren pek çok kurum tarafında zararlı yazılım engelleme konusunda etkin olarak kullanılıyor.

Trend Micro CEO’su Eva Chen; “NSS Labs gibi saygıdeğer bir değerlendirme kuruluşunun testlerinde en yüksek puanı almamız, hızla değişen güvenlik sektöründeki liderliğimizi kanıtlıyor. Trend Micro Deep Discovery, kurumların veri, iletişim ağları ve fikri mülkiyetlerini korumaları konusunda düşük maliyetli ve etkili çözümler sağlıyor. Hedefli saldırılardan korunma konusunda sektörde yapılan birçok yanıltıcı açıklamanın karşısında Trend Micro’nun bu başarısı kullanıcılara sağladığımız avantajları gözler önüne seriyor” diye konuştu.

Diğer Yazılarımız