ZTE en değerli 100 Çin markası listesinde!

ZTE en değerli 100 Çin markası listesinde!

ZTE, gelirinin %53’ünü uluslararası ticaretten elde ediyor. Yapılan ankete göre tahmini 1.058 milyar Amerikan Doları marka değeri ile ZTE ‘2015 Yılı En Değerli 100 Çin Markası’ listesine etkileyici bir şekilde 48. sıradan girdi. 

 

Bu yıl beşincisi açıklanan BrandZ™ 2015 Yılının En Değerli 100 Çin Markası (daha önce En Değerli 50 Marka idi), pazarlama ve marka danışmanlığı firması Millward Brown tarafından WPP işbirliği ile düzenlenen çeşitli BrandZ sıralama çalışmaları kapsamında yer alıyor. Bu sıralamada, Bloomberg ve Kantar Worldpanel’den alınan finansal verilerle birlikte Çinli tüketicilerle yapılan görüşmelerden elde edilen tüketici görüşleri beraber değerlendiriliyor. BrandZ™ En Değerli 100 Çin Markası, mevcut Çin markalarına yönelik en kesin ve en güçlü sıralamadır.  

 

ZTE, marka etkisini küresel düzeyde artırmak için kilit pazarlarında temel avantajlarını artırıyor. Örneğin, ZTE, marka tanınırlığı ve cihaz sevkiyatındaki artış açısından istisnai olarak iyi bir performans sergilediği ABD’de üç NBA takımının resmi akıllı telefon sponsoru. Houston Rockets takımıyla yaptığı ortaklığın birinci yılında, Houston-Texas’taki akıllı kullanıcılar arasında ZTE’nin marka farkındalığı %16’ya yükseldi. Strategy Analytics’e göre, 2015 yılının ilk üç ayında, rakip firmaların yaptığı sevkiyatlar düz çizgide seyrederken veya geriye giderken, ZTE toplam ABD sevkiyatlarında %69, akıllı telefon sevkiyatlarında ise %41’lik bir artış kaydetti.

 

2015 yılının birinci çeyreğinde, ZTE’nin küresel cihaz sevkiyatlarının %70’i Çin dışındaki pazarlara gerçekleşti.

Diğer Yazılarımız