Akıllı Telefon ile Kontrol Edilebilen Legolar

Akıllı Telefon ile Kontrol Edilebilen Legolar

20 yaş üstü okuyucularımızın hatırlayacağı üzere eskiden gazeteler ekleriyle beraber daha iyi satış yapabilmek adına Lego oyuncakları verirlerdi. Oyuncak sektörünün bu kadar gelişmediği o yıllarda setler halinde satılan Legolar hemen hemen her çocuğun istediği oyuncaklardı.

Yetişkinlere de hitap ediyor

Zeka gelişimine katkısı olduğu bilinen Lego, sadece çocukların değil yetişkinlerin de ilgi alanında. Haberimize konu olan Lego Mindstorms EV3 serisi yetişkinlere hitap eden yüzlerce parçadan oluşan, hareket edebilen ve kontrol edilebilen lego robotlarından oluşuyor. 

İlk olarak 1998 yılında çıkan ve robotlar olşturduğumuz Mindstorm robot serisinin son paketi olan Mindstorm’s 15th anniversary, CES 2013’de görücüye çıktı.

Lego Mindstorm EV3’in Kutu içeriği ve yetenekleri

Mindstorm’s 15th anniversary paketi, 601 lego parçası, sensörler, programlama yazılımı, yardım klavuzları ve setin kalbini oluşturan Brick adlı parçadan oluşuyor. Mindstorm’un kalbini oluşturan bu Brick’i Linux ile hackleyip istenilen herşeyi yapmak mümkün.

Bu işlemlerle ilgili Mindstorm robotlarının önünde bulunan siyah beyaz LCD ekran ile daha fazla bilgi elde edilebiliyor.

Mindstorm EV3 robotlarında artırılabilir hafıza için Micro SD kart girişi ve bir adet de USB girişi bulunuyor. Wi-fi içermeyen Mindstorm EV3’e, USB girişi sayesinde USB Wi-fi dongle’lar bağlanarak kablosuz özelliği kazandırılabiliyor. Mindstorm EV3, bilgisayardan yönetilebildiği gibi akıllı telefon ve tablet uygulamaları ile de yönetilebiliyor. 

Son olarak Lego Mindstorm EV3 seti, 349 dolardan satışa sunulacak.

Diğer Yazılarımız