Batman Arkham serisi final yapıyor!

Batman Arkham serisinin çıkacak olan son Oyunu Batman: Arkham Knight için geliştirici firma Rocksteady oldukça iddialı açıklamalarda bulundu. Oyun Pazarlama Yöneticisi Guy Perkins’in açıklamalarına göre oyuncular, serinin 2009 yılında satışa çıkan ilk oyunu \”Batman: Arkham Asylum\”dan bu güne kadar olan evrimini hissedeceği yönünde.

 

Benzersiz oyun deneyimiyle, sinematik hikaye anlatımı harmanlayacaklarını belirten Perkins, “Hiç bir şey eskisi gibi kalmayacak, Asylum’un asıl başlangıcı şimdi olacak.” dedi. Batman: Arkham Knight’ın açık dünya bir oyun olarak değil, oyuncunun tamamen kendini Batman hissettiği bir Batman simülasyonu olarak düşünülmesi gerektiği belirtildi.

 

AZILI DÜŞMANLAR BATMAN’IN PEŞİNDE

 

Konu olarak 2011 yılında çıkan \”Batman: Arkham City\”den 1 yıl sonrasını anlatacak olan Arkham Knight’ta, Batman’in yıllardır düşmanı olarak bildiğimiz Scarecrow, Penguin, Two-Face, Harley Quinn, Riddler, Firefly ve Poison Ivy gibi karakterler mevcut olacak. Batman’in bu isimleri durdurmasında yardımcı olacak karakterler ise James Gordon, Oracle, Robin, Nightwing, Azrael, Catwoman, Alfred Pennyworth ve Lucius Fox. Bütün bu karakterlerin yanı sıra, sadece bu oyun için yaratılan \”Arkham Knight\” karakteri mevcut olacak. Batman’in askeri versiyonu olarak karşımıza çıkacak Arkham Knight serinin son oyununda Batman’in en dişli rakibi olacak gibi duruyor.

 

Batman efsanesinin bu ikon karakterleri beyazperde de karşımıza çıktı. Birçoğunu ünlü isimler oynadı. Batman’i en son Christopher Nolan’ın büyük sükse getiren \”The Dark Knight Trilogy\” sin de Christian Bale oynarken, 1 sene sonra vizyona girecek \”Batman v Superman: Dawn of Justice\” filminde Ben Affleck canlandıracak. Yine Nolan’ın hayata getirdiği Batman serisinde Michael Caine, Liam Neeson, Morgan Freeman, Heath Ledger, Tom Hardy, Aaron Eckhart, Gary Oldman, Cillian Murphy, Joseph Gordon-Levitt ve Anne Hathaway gibi Hollywood’un önde gelen isimleri rol aldı.

 

YENİ ÖZELLİKLER GELECEK

 

Arkham serisinde ilk defa Batman’in ünlü Batmobile’ini kullanma fırsatı bulacaksınız. 

 

Gotham şehri eski oyunlara nazaran 5 kat daha büyük olacak. Olaylar şehir merkezinde gerçekleşecek ve üç farklı ada mevcut olacak. 

 

23 Haziran’da satışa çıkacak olan Batman: Arkham Knight şimdiden 5 ödül kazandı ve 2015 yılının en iyi oyunu ödülü içinde en büyük adaylardan biri.

Diğer Yazılarımız