Android 4.4 KitKat Güncellemesi Sony Xperia’da

Android 4.4 KitKat Güncellemesi Sony Xperia’da

Sony’nin kendi uygulamalarını da içeren son güncelleme sayesinde daha iyi performans ve üstün bellek kullanımı ile Sony Xperia sahiplerini mükemmel bir kullanıcı deneyimi bekliyor.

Sony’nin Android 4.4 Kitkat’ı da içeren yeni yazılım güncellemesi, Xperia Z Ultra, Xperia Z1 ve Xperia Z1 Compact ile birlikte geliyor. Kullanıcı arayüz optimizasyonuyla kullanıcı deneyimini farklı bir boyuta taşıyan Android KitKat 4.4 güncellemesi Sony Mobile’ın uzmanlığı ile kullanıcılarına şu özellikleri sunuyor:

•    Geliştirilmiş Durum Çubuğu ve Hızlı Ayar Yapabilme seçenekleri sayesinde kullanıcılar sadece görmek istedikleri uyarıları görebilecekler.

•     Kullanıcı Arayüzü Sony PlayStation 4’ten ilham alınarak yenilenen arayüz sayesinde hem kilitli ekran hem de masaüstü için şık animasyonlar ve canlı duvar kağıtları KitKat güncellemesine eklenen özellikler.

•        Ayrıca Sony’nin kendi uygulamaları da yeni versiyonları ile son güncellemede yer alıyor. Mesajlaşma, MyXperia, Smart Connect, Small apps, TrackID, TrackID TV, Sony Select ve Akıllı Sosyal Kamera gibi uygulamalar iyileştirilerek en güncel versiyonları yeni güncelleme ile kullanıcılara sunuluyor.

•     Yepyeni arayüzleri Sony Select’ten indirebilme fırsatı sunan Xperia Themes, kişiye özel benzersiz bir arayüz deneyimini kullanıcılara sunuyor. Xperia Theme sayesinde, Xperia kullanıcıları akıllı telefonlarını 280 farklı şekilde kişiselleştirebiliyor.

Sony Mobile, Xperia Z, Xperia Tablet Z ve Xperia ZR modelleri içinse Android 4.4 KitKat sürümünü yaz aylarında kullanıcılarına sunacak. Sony’nin 2014 portföyü içinde yer alan Xperia M2 ve Xperia T2 Ultra için de bu yeni sürümle kullanıcılarının karşısına çıkmayı planlıyor.

Diğer Yazılarımız