Android 5.0 Key Lime Pie, Doğrulandı!

Android 5.0 Key Lime Pie, Doğrulandı!

Google, her geçen gün daha da güçlenen Android ekosistemini büyük güncellemelerle desteklemeye devam ediyor. Google, açık kaynaklı işletim sistemi Android’i tatlı isimleri ile piyasaya sürüyor. Ayrıca bu tatlı isimleri belli bir alfabetik sıra ile belirleniyor.

Sıralama yapmak gerekirse;

Android 1.5 Cupcake

Android 1.6 Donut

Android 2.1 Eclair

Android 2.2 Froyo

Android 2.3 Gingerbread

Android 3.0 Honeycomb

Android 4.0 Ice Cream Sandwich

Android 4.1 Jelly Bean

Android 4.2 Jelly Bean

Android 5.0 Key Lime Pie

Sıralandırmayı netleştirmek için C,D,E,F,G,H,I ve J ile gittiğini söyleyebiliriz.Google, Android’in 1.0 ve 1.1 versiyon isimlerini paylaşmadı. Fakat bunlara A ve B lakapları da takılıyor.

Bu sıralamaya göre Jelly Bean’den sonraki Android versiyonu K ile başlaması gerekiyor. Google’da çalışan birinin Google+ hesabından paylaştığı bir görsel, Key Lime Pie adını doğruluyor.

Android robotların evrimini gösteren bir görsel paylaşan şahıs, tümAndroid versiyonlarının lakabını oluşturan tatlıları yerken görülüyor. En son resimde ise Limonlu Turta’yı yediğini görüyoruz.

Manu Cornet adındaki çalışanın hazırladığı bu görsel büyük olay olunca bir açıklama yapmak zorunda kaldı. Sadece kendince bir görsel hazırladığını ve buna başka anlamların yüklenmemesi gerektiğini vurguladı.

Google’ın oldukça sık aralıklarla Android 4.1 ve 4.2 versiyonlarını duyurduktan sonra, Android 5.0 versiyonunu önümüzdeki yıl Google I/Oetkinliğinde tanıtması bekleniyor.

Diğer Yazılarımız