Apple, HoloLens’e rakip olmaya hazırlanıyor

Apple, HoloLens’e rakip olmaya hazırlanıyor

Microsoft, HoloLens ile artırılmış gerçeklik konusunda çıtayı bir hayli yükseğe çıkardı. Cihaz henüz piyasaya çıkmamış olsa dahi henüz bu kadar yüksek seviyede özellikler vadeden bir rakibi piyasada bulunmuyor. Ancak iddialara göre Apple bu piyasaya da giriş yaparak rekabet ortamı yaratmak istiyor.

 

Steve Jobs döneminde en az kategoride ürün geliştirme stratejisini benimseyen Apple, Tim Cook yönetiminde birden fazla alana yayıldı. Akıllı saatlerin yükselişiyle Apple Watch‘u piyasaya süren ve online müzik servislerinin popüler olmaya başlaması ile birlikte Apple Music‘i duyuran Apple, şimdi de artırılmış gerçeklik alanına yönelecek gibi görünüyor. Güvenilir kaynaktan alındığı söylenen bilgilere göre Microsoft Hololens projesinin ses mühendisi Nick Thompson, Apple’a geçiş yaptı. Daha önce Apple bünyesinde çalışan ve sonrasında Microsoft’a giden Thompson, böylece evine geri dönmüş oldu.

 

Apple daha önce otomotiv sektörünün birçok önemli ismini bünyesine katıp otomobil geliştirmeye başlamıştı. Dolayısıyla HoloLens üzerinde çalışan birini göreve getirmesi benzer bir durumun yaşanabileceği ihtimalini akıllara getiriyor. Konuyla ilgili henüz resmi ağızdan bir bilgi bulunmuyor.

Diğer Yazılarımız