Apple Kafayı Microsoft’a Taktı!

Apple Kafayı Microsoft’a Taktı!

Geçtiğimiz gün sizlere burada paylaştığımız haberle, Apple’ın iOS tabanlı cihazlarda SkyDrive uygulamasını yasakladığını aktarmıştık. Uygulama içi alım sistemlerinden Microsoft’un Apple’a pay vermediği için getirilenyasağa bir yeni uygulama daha eklenir.

2013’ün ilk çeyreğinde iOS ve Android için çıkacak olan Office, bu gidişleApp Store tarafından yayına girer girmez yasaklanabilir.

Microsoft Office, ücretsiz yapıda olacak fakat bazı ek özellikler için Office365 aboneliği isteyecek. Uygulama içi gelir ve uygulama gelirlerin yüzde 30’unu isteyen Apple ile ters düşen Microsoft ise ne yapacak bilinmiyor.

Mobil Office’in mantığını dışarıdan satılan Office 365 ile harmanlayanMicrosoft’un uygulamada değişikliğe gidecek mi henüz belli değil.

Microsoft’un en büyük gelirlerinden biri Office, biri de SkyDrivehizmetlerinden geliyor. Firmanın yüzde 30 gibi ciddi bir rakamı Apple ile paylaşmayacağı, bunun yerine Apple ile bir anlaşma zemini hazırlamaya çalıştığı biliniyor. Apple tarafında ise kurallardan taviz verilmeyeceği sinyalleri geliyor. Bakalım süreçte neler yaşanacak?

Diğer Yazılarımız