Canon’un yeni aynasız makinesi EOS M10 gün ışığına çıktı

Canon’un yeni aynasız makinesi EOS M10 gün ışığına çıktı

Canon, PowerShot G5 X ile birlikte EOS M10’un da duyurusunu sessiz sedasız gerçekleştirdi. Daha önce ortaya çıkan iddialarda olduğu gibi 18 megapiksel CMOS (APS-C) sensörü bünyesinde barındıran Canon’un yeni aynasız makinesinde DIGIC 6 görüntü işlemcisi kullanılıyor.

Bu görüntü işlemcisi sayesinde makine düşük ışık koşullarında renkli ve detaylı fotoğraf ve video performansı sunuyor. EOS M fotoğraf makineleri için özel olarak tasarlanan EF-M lenslerle uyumlu olan makine, adaptör yardımıyla EF ve EF-S lenslerle de kullanılabiliyor. ISO hassasiyet aralık değeri 100-12.800 (25.600’e kadar artırılabilir)  olan Canon EOS M10’da Canon’un Hibrit CMOS AF II olarak adlandırdığı otofokus sistemi bulunuyor. 1.04 milyon noktalı 3 inçlik dokunmatik ekranın yer aldığı makinede 24p ve 30p’de 1080p video kaydı yapabilmek de mümkün. Kaydedilen MP4 formatındaki videoları sosyal ağlara kolay ve hızlı bir şekilde gönderilebiliyor.

Siyah, gümüş ve beyaz renk seçeneklerine sahip olan Canon EOS M10, EF-M 15-45mm IS STM lensle birlikte geliyor. Makine şu an için Canon’un internet sayfasında olsa da Canon EOS M10’un satış fiyatı ve ne zaman piyasaya sunulacağı ile ilgili bir bilgi sayfada yer almıyor.

Diğer Yazılarımız