LG, Teknolojisini Kadınların İhtiyaçlarına Göre Şekillendiriyor

LG, Teknolojisini Kadınların İhtiyaçlarına Göre Şekillendiriyor

Tüketicilerin yaşamlarını kolaylaştırma vizyonu ile yola çıkan LG Electronics, tamamen kendi teknolojisi olan “Deep Learning” ile günümüzün akıllı ev ve cihazlarını daha işlevsel hale getiriyor. “Deep Learning” teknolojisiyle üretilen ve birbirlerine bağlanabilen buzdolabı, fırın ve bulaşık makinesi gibi akıllı ev ürünleri, sundukları yeniliklerin yanı sıra, zaman kaynaklı sorunları da ortadan kaldırıyor. Bu sayede günün önemli bir kısmını, yoğun bir tempoyla geçiren kadınlar için sevdikleri ile beraber verimli zaman geçirme imkanı sunuyor.
 
Hayatı kolaylaştıran LG Akıllı Beyaz Eşya Ürünleri Fark Yaratıyor
                                                                                                               
LG, yenilikçi ve akıllı beyaz eşya portföyünde yer alan InstaView ThinQ buzdolabı, LG EasyClean fırını ve QuadWash bulaşık makinası ile kadınları gündelik ev işi derdinden kurtarıyor.
 
InstaView ThinQ buzdolabı, LG’nin webOS platformu ve Alexa’nın ses tanıma teknolojisi ile aerodinamik bir gıda yönetim sistemi sunuyor. Akıllı Etiket özelliği kullanıcılara, akıllı buzdolabında saklanan yiyeceklerin etiketlerini ve son kullanma tarihlerini eklemelerine imkan tanıyor. Bu sayede buzdolabı bir öğenin son kullanma tarihi yakınlaştığında uyarı verebiliyor. Kadınlar market alışverişleri sırasında, InstaView ThinQ’da yer alan geniş açılı PanoramaView kamera ile akıllı telefonları üzerinden buzdolabında yer alan yiyecek ve içecekleri kontrol edebiliyorlar.
 
Tarif bilgisine kablosuz olarak erişerek, önceden belirlenen bir saatte ve sıcaklıkta otomatik olarak ön ısıtma yapan LG EasyClean fırın ise kadınların vazgeçilmezi olmaya aday. Fırın, temizliğe ihtiyaç duyduğunda ev sahibinin akıllı telefonuna bildirim gönderirken, sahip olduğu hidrofilik emaye kaplı yapısı sayesinde kadınların işini kolaylaştırıyor. Buna ek olarak aspiratör ve lamba ise ocağın kullanılmasıyla beraber otomatik olarak çalışmaya başlıyor.
 
LG Easy Clean fırın, aynı zamanda bulaşık yıkamayı angarya bir iş olmaktan çıkarıp, çok daha kolay yönetilebilir bir konuya da dönüştürüyor. Bu doğrultuda Easy Clean fırın, hazırlanan tabağın bilgisini QuadWash bulaşık makinesine gönderiyor ve makine bu tabağa göre en uygun yıkama döngüsünü belirliyor. Örneğin, akıllı bulaşık makinesi, sebze güvecinden daha yağlı bir tabak için daha sıcak su ile daha uzun bir çalışma döngüsü belirliyor. Dört adet çok fonksiyonlu püskürtme koluna sahip olan QuadWash teknolojisi, şekil ve ebat farkı göz etmeksizin hızlı ve titiz bir temizleme işlemi gerçekleştirebiliyor. Hem EasyClean fırın hem de QuadWash bulaşık makinesi, LG CLOi Hub Bot üzerinden görüntülenebiliyor.
 
Kadınların memnuniyeti doğrultusunda çalışmalarını hız kesmeden sürdüren LG Electronics, yenilikçi ve akıllı teknolojileri ile tüketicilerin hayatını kolaylaştırmaya devam edecek.

Diğer Yazılarımız