Qualcomm Snapdragon 845 ile Android Oreo Go Edition’ı destekliyor

Qualcomm Snapdragon 845 ile Android Oreo Go Edition’ı destekliyor

Qualcomm’un bir iştiraki olan Qualcomm Technologies, 1 GB ve daha altında belleğe sahip akıllı telefonlar için optimize edilmiş bir kullanıcı deneyimi sunan Android Oreo’yu (Go Edition) desteklediğini duyurdu. Qualcomm Technologies Google ile işbirliği içinde çalışıp hız ve güvenilirliğe odaklanarak makul fiyatlı akıllı telefonların yeni dalgasını hayata geçirmeyi hedefliyor. Android Oreo (Go Edition) Android işletim sistemi ve uygulamalarını optimize hale getirerek daha düşük depolama alanı ve RAM’e sahip cihazlarda verimli bir şekilde çalışmasını sağlayarak gelişmiş bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Bu durum Hindistan, Güneydoğu Asya ve Afrika gibi gelişmekte olan bölgelerdeki mobil kullanıcılara esneklik kazandırırken daha modern bir işletim sistemine sahip çok sayıda Android akıllı telefonlarına erişim imkanı veriyor. Android Open Source Project’te yayınlanması beklenen ve Android’in en yeni versiyonu olacak Android Oreo’nun erişime sunulmasıyla orta ve düşük sınıf Qualcomm Mobil Platformları da cihaz üreticilerinin kullanımına hazır olacak.

Qualcomm Technologies, Inc. Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Nancy Fares konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar için düşük fiyatlı telefonlarda yüksek performans sunacak hızlı bir işletim sistemi olan Android Oreo’yu (Go Edition) Qualcomm Snapdragon mobil platform ailesi ile birlikte çalışır hale getirdiğimiz için çok heyecanlıyız. Android Oreo (Go Edition), düşük fiyatların özellikle tüketicilerin ilgisini çektiği gelişmekte olan bölgelerde ile ön ödemeli ve uzun vadeli kullanım seçeneklerinin yaygın olduğu bölgelerde optimize bir Android kullanıcı deneyimi sunacak.”

Android Oreo (Go Edition) Google’ın yerel ihtiyaçlara cevap vermek için tasarlanan en popüler uygulamalarını kullanıcıların hizmetine sunarken 1 GB ve daha az belleğe sahip akıllı telefonlar için tasarlanmış uygulamaları öne çıkaran Google Play ile kullanıcılara istedikleri uygulamaları indirme şansı veriyor. Android Oreo (Go Edition) ek olarak veri kullanımının izlenmesi ve kontrolü, Android Oreo ile Google’ın halihazırda geliştirmiş olduğu güvenlik iyileştirmeleri gibi birçok özelliği de beraberinde getiriyor. Android Oreo (Go Edition), Snapdragon mobil platformları ile eşleştirildiğinde bu sınıf akıllı telefonlarda daha önce görülmemiş yeni kullanıcı deneyimlerini müşterilere ulaştıracak.

Android ve Google Play Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Sameer Samat ise gelişmeleri şöyle değerlendirdi: “Giriş seviyesi birçok için internete giriş kapısı demek, bu yüzden Google olarak biz de bu cihazları kullanan herkese çok iyi bir deneyimi garanti etmek istedik. Android Oreo (Go Edition) sağlayacağı iyileştirilmiş depolama, performans, veri yönetimi ve güvenlik özellikleri ile bizi heyecanlandırıyor.”

Snapdragon mobil platfromlarını kullanan cihazlarda çalışacak olan Android Oreo’nun (Go Edition) 2018’in ilk aylarında kullanıma sunulması bekleniyor.

Diğer Yazılarımız