SAAT&SAAT’İN “AKILLI SAATLER” PROJESİNDE

SAAT&SAAT’İN “AKILLI SAATLER” PROJESİNDE

Dünyaca ünlü saat ve takı markalarının Türkiye’deki tek yetkili distribütörü Saat&Saat’in, çocuk ve gençlerde zamanın verimli kullanılması hedefiyle hayata geçirdiği “Akıllı Saatler Öğrenci Gelişim Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi” ikinci dönemi 27 Mart tarihinde başladı. Zaman yönetimi ve biyolojik saat konularında eğitimlerin düzenlendiği 2021-2022 eğitim öğretim yılı projenin ilk etabında İstanbul’da 10 ilçede 10 okulda 1643 çocuğa eğitimler verildi. 2023-2024 eğitim öğretim yılı projenin ikinci etabında ise İstanbul’un 29 ilçesinde 29 okulda toplam 7000 öğrenciye eğitimler verilecek. Projenin yıl sonu hedefi 10 bin çocuğu zaman yönetimi konusunda eğitmek ve hobisi olup maddi yetersizlikten dolayı yerine getiremeyen 29 öğrencimize burs desteği sağlamaktır.
İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Prof. Dr. Nilüfer Pembecioğlu ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Prof. Dr. Betül Ulukol’un katkılarıyla hazırlanan, uzman eğitimciler Yağmur Çelik ve Ali Tarık Bayar tarafından sunumu yapılan “Akıllı Saatler Öğrenci Gelişim Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi” özellikle öğrencilerin, internet, tablet, TV, bilgisayar gibi teknolojileri kullanırken, eğitim hayatlarını, spor hayatlarını ve aile, arkadaş dengesini kurabilmelerini sağlamayı amaçlıyor.
İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Saat&Saat iş birliğinde uygulanan proje çocukların ve gençlerin, teknolojiyi doğru ve zamanında kullanmasına dikkat çekerek, bedensel sağlık ve bedensel gelişimi “akıllı biyolojik saat” kavramı, eğitim ve spor hayatlarını, hobilerini ve teknolojiyi doğru ve verimli kullanmalarını “akıllı zaman yönetimi” kavramı üzerinden öğretmenleri aracılığıyla aktarmayı amaçlıyor.

Diğer Yazılarımız