Samsung’a bir darbe daha!

Samsung’a bir darbe daha!

Uluslararası Ticaret Komisyonu’nun (ITC) Koreli üreticiye ithalatla cezası getirmesinin ardından, Apple Samsung karşısında bir başka yasal zafer daha kazandı.

Apple, daha önce, Samsung’un Apple patenti olan özelliklerde ürünler satmasıyla ilgili olarak Uluslararası Ticaret Komisyonu’na başvurmuştu. ITC Samsung’u Apple’ın dikdörtgen ve köşeleri yuvarlak telefon dizaynının patentini çiğnemekte suçlu bulmadı; buna karşın çok daha kuvvetli bir patentini ihlal ettiği kararını verdi.

ITC kararına göre Samsung, Apple’ın akıllı telefonlar için belki de en önemli özelliklerinden biri olan dokunmatik ekran patentini ihlal etti.

Mahkeme sonucunda Kore merkezli elektronik üreticisi Samsung’un bazı ürünlerine yasak geldi. Buna göre Galaxy S ve Galaxy tab. ürünlerinin de içinde bulunduğu Samsung’un bazı eski modellerine ithalat yasağı koydu.

Samsung, satış yasağını önlemek için geçici çözümler üzerinde çalışacak. Buna karşın Başbakan Obama’nın bu karar hakkında 60 günlük süre içerisinde veto verip vermeyeceği merakla bekleniyor.

Diğer Yazılarımız