Sony Xperia Z5, Z5 Premium ve Z5 Compact’ın video görüntüleri geldi

Sony Xperia Z5, Z5 Premium ve Z5 Compact’ın video görüntüleri geldi

IFA 2015’te yeni nesil Xperia’ları tanıtacak olan Sony, geçtiğimiz hafta bir görselle birlikte amiral gemisinin tanıtım tarihini açıklamış, hemen ardından telefonun tanıtım görselleri ortaya çıkmıştı. Bu kez Sony Xperia Z5 ailesinin üç üyesi birden video görüntülerinde ortaya çıktı.

 

Sony Mobile Fransa sorumlusu Olivier Terme’in Fransız internet sitesine verdiği demeçte üç Xperia resmen doğrulanmış oldu: Xperia Z5 Premium, Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact. Fransızca yapılan röportajdan Xperia Blog‘un öğrendiği bilgileri aktaralım: 5,2 inçlik Full HD çözünürlüklü orijinal Xperia Z5’in daha gelişmiş versiyonu olan Xperia Z5 Premium, 5,5 inç boyunda QHD çözünürlüklü ekrana sahip. 4,6 inçlik küçük kardeş Z5 Compact ise beklendiği gibi 720p çözünürlük sunuyor.

 

Üç Xperia da 5x Clear Image Zoom özellikli 23 MP kamerayla geliyor. 30 milisaniye otofokus hızına sahip olan telefonlar böylece piyasadaki en hızlı otomatik odaklama özelliğine sahip cihaz ünvanını almaya hazırlanıyor. Telefonların Superior Auto özelliği, 8MP (16:9), 20MP (16:9) or 23MP (4:3) çözünürlük/format seçenekleri sunuyor.

 

2 Eylül’de resmi tanıtımı yapılacak olan yeni nesil Xperia’larla ilgili tüm gelişmeleri sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz

Diğer Yazılarımız