Tegra 4 ile Mobil Pazara USB 3.0 Geliyor

Tegra 4 ile Mobil Pazara USB 3.0 Geliyor

Nvidia’nın yaklaşık 1 senedir üzerinde çalıştığı ve üzerinde yoğun bir mesai harcadığı yeni mobil işlemcisi Tegra 4, CES 2013’te tanıtılacak. Geçtiğimiz haftalarda sızdırılan teknik özelliklere baktığımızda, mobil dünyada devrim yaratacak özelliklerle karşı karşıya olduğumuzu görüyoruz.

Nvidia Tegra 4 Teknik Özellikleri

8 Ocak’ta başlayacak olan CES 2013’te tanıtılacak Tegra 4’ü, Şubat ayından sonra pek çok mobil cihazda görmeye başlayacağız.

Tegra 4, ARM Cortex A15 tabanlı yeni nesil mimarisi ve güçlendirilen grafik biriminin yanında, doğal USB 3.0 desteği gibi yeniliklerle dikkat çekiyor.

Micro USB 3.0’ı belki yakın zamanda akıllı telefonlarda göremeyeceğiz ama USB 3.0 bağlantısını pek çok tablet modelinde göreceğiz. İşlemci tarafından desteklenen USB 3.0 sayesinde, mobil cihazlarda veri aktarımı çok daha hızlı olacak.

 

Günümüzde bilgisayardan ya da bir taşınabiir diskten tablet ve telefonlara büyük dosyalar atmak oldukça uzun sürelere mal oluyor. USB 3.0 ile beraber, bu süre çok daha kısalacak.

Aynalama tekniği ile beraber gelen çift ekran özelliği gibi pek çok yenilikleri getirecek olan Nvidia Tegra 4, bakalım Tegra 3’ün olumsuz izlerini silebilecek mi?

Diğer Yazılarımız