Windows Phone için Harita Engeli Kalktı

Windows Phone için Harita Engeli Kalktı

Windows Phone tarafına çok uygulama çıkarmayacağı bilinen Google, haritalar uygulamasını Windows Phone Store üzerinde yayınlıyordu. Fakat Google’ın harita hizmetine WEB üzerinden erişmek isteyen Windows Phone kullanıcıları, Internet Explorer 10’un mobil sürümünün uyumsuz olduğu gerekçesiyle, haritalardan yararlanamıyordu.

Google’ın konu ile ilgili açıklamasını buradaki haberimizde sizlere aktarmıştık. Kısaca WebKit desteği olmayan tarayıcılarda harita uygulamasının çalışmayacağını söyleyen Google, nihayet uygulamayı Internet Explorer 10 mobil tabanlı tarayıcıda çalıştırmayı başardı.

Windows Phone kullanıcıları, Internet Explorer mobil tarayıcılarından artık maps.google.com’a ulaşabilecekler. Pek çok internet sitesindeki iletişim adresi kısmındaki, Google haritaları bile kullanmak için bu erişim gerekiyordu. O yüzden, Google’ın bu hizmeti Windows Phone kullanıcılarına vermesi olumlu bir gelişme.

Bu hamle, Google’ın Windows Phone’a bakışını değiştirdiği yönünde yorumlanmamalı. Firma, yine pek çok uygulamasını Windows Phone 8 platformu için çıkarmayı düşünmüyor.

Diğer Yazılarımız