Gigabyte GSmart’ın MAYA’sı satışta

Gigabyte GSmart’ın MAYA’sı satışta

Gigabyte GSmart’ın Türkiye distribütörü DataStar, GSmart akıllı telefon model sayısını artırıyor. Son olarak GSmart MAYA M1 akıllı telefonu Türkiye’ye getiren şirket, tüketicilere GSmart akıllı telefonlarda model seçeneği oluşturuyor.

GSmart MAYA M1 akıllı telefon, Android4.1 işletim sistemini kullanıyor. Çift SIM kartı ile iş ve kişisel yaşamı ayırma olanağı sağlayan model, 4.5inç’lik ekranı ve çok yönlü kamerası ile de dikkat çekiyor.

1 GHz’likMediaTek MT6577 işlemci kullanılan MAYA M1 modelinde 1GB bellek bulunuyor. Geniş görüş açısı sunan IPS ekranı olan ürün, 4.5inç’lik QHD ekranı sayesinde film ve resimleri daha canlı görüntüleme olanağı sunuyor. IPS LCD ekranı hem renk tutarlılığı hem de dokunarak kullanma rahatlığı sağlıyor.

Android4.1JellyBean işletim sisteminin getirdiği avantajları kullanıcıya sunan MAYA M1 akıllı telefonda Google Now uygulaması mevcut. Apple’ınSiri uygulamasına benzer bir uygulama olan Google Now, kişisel asistan gibi hizmet veriyor.

Çok satırlı bir metin görüntüleme ekranı bulunan MAYA, farklı tipteki (mesaj, resim, başlık vb) bildirimleri görüntüleme olanağı sunuyor. Metin kutusunu daraltıp genişletme olanağı da bulunuyor. Ayrıca ana ekranı kişiselleştirmeyi kolaylaştıran küçük araçlar (widget) da akıllı telefonda unutulmamış. Sık kullanılan uygulamaları ana ekrana koymanın yanı sıra bu widget’ler görsel bir şölen de sunuyor.

GSmart MAYA M1 modelinde diğer GSmart modellerinde olan yüz tanıma kilidi uygulaması da yer alıyor. Üstelik uygulamanın daha hızlı ve daha etkili olan yeni sürümü MAYA M1’de kullanılıyor. Bu yeni sürüm, yüz tanıma kilidini devreye almayı da daha kullanışlı bir hale getiriyor.

Daha güçlü ve çok yönlü kamera…

GSmart MAYA M1’de yer alan çok yönlü kamera, kullanıcılara daha güzel fotoğraf çekme olanağı sunuyor. Yüze öncelik veren otomatik odaklanma (AF) işlevi sayesinde daha kolay ve hızlı portre çekebilen telefon ayrıca, ard arda 40’a kadar sıralı çekim yapmayı da sağlıyor. Bunun için ‘sürekli’ modunu seçmek yeterli oluyor. Böylece birbiri ardına çekim yapılabiliyor. Bir olayın tüm aşamaları görüntülenebiliyor ya da en güzel kare seçilebiliyor. Ayrıca panoramik çekim özelliği de bulunan MAYA M1 ile kamerayı istenen yönde hafifçe kaydırarak çok geniş açıda görüntü elde etmek mümkün. Kaydırma hareketi sona erdiğinde panoramik resim de oluşuyor. Üstelik GSmart’ın bu yeni akıllı telefonunda video çekimi sırasında fotoğraf çekmek de mümkün. Çekim sırasında fotoğrafı alınmak istenen bölüme dokunarak o bölüm fotoğraf olarak kaydedilebiliyor.

Görüntülü aramaya da olanak veren GSmart MAYA M1 modeli yazı yazmayı da kolaylaştıran, parmağı kaldırmadan klavye üzerinde kaydırarak yazma (CurveSwipping) özelliğine sahip.

Farklı renkte kapak seçenekleri ile kullanıcılara kapak rengini seçme olanağı sunan GSmart MAYA M1’in tavsiye edilen satış fiyatı 699 TL (KDV dahil).

Diğer Yazılarımız